عنوان مطلب : رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس در سومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تجهیزات پزشکی استان فارس خبر داد.

رونمایی از دو دستگاه لاپاراسکوپ و تویوپ اشعه ایکس
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تجهیزات پزشکی استان فارس، ضمن اعلام این خبر گفت: نزدیک به ۵ سال مطالعات بالینی روی دستگاه لاپاراسکوپ توسط جراحان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده و اقدامات فنی و تست ایمنی و عملکرد کلینیکال ترایال روی دستگاه صورت گرفته است.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این دستگاه هیچگونه کمبودی نسبت به نمونه خارجی اش ندارد، گفت: تولید این دستگاه دارای مزیت هایی است، چراکه از آنجا که اساتید خودشان با این دستگاه ها کار کردند، نقاط ضعف و قوت آن را متوجه شده و درخصوص ارتقای این دستگاه و برطرف کردن ضعف های احتمالی آن، تلاش کردند. همچنین این دستگاه بزودی وارد بازار خواهد شد.

وی همچنین، از رونمایی دستگاه تویوپ اشعه ایکس در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مطالعاتی نزدیک به ۵ سال برای تولید این دستگاه که بسیار پر مصرف و گرانقیمت است صورت گرفته است و امروز پرولانه ساخت آن را ارائه می دهیم و بزودی این محصول روانه بازار خواهد شد.

دکتر مسائلی افزود: دستگاه تویوپ اشعه ایکس در مراکز تصویربرداری مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه شیراز جزو استان هایی است که توجه به تجهیزات پزشکی را با محوریت اعضای هیات علمی دنبال کرده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استانداری به صورت موردی موضوعات مربوط به شرکت های دانش بنیان را دنبال می کند و اعضای هیات علمی تجهیزات پزشکی بسیار با کیفیت مثل بیومتریال ها، اسکوفول ها، تجهیزات پزشکی بیمارستانی، انواع پیچ و مهره های ارتوپدی و ایمپلنت ها را تولید کرده اند و در حال حاضر این تجهیزات پزشکی در بازار تجاری شده و موجود هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این تجهیزات توسط اعضای هیات علمی شیراز در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری تولید شده است و استان فارس در حوزه تجهیزات پزشکی توانمند است و می تواند قطب تجهیزات پزشکی کشور باشد.

http://www.behdasht.gov.ir/179959